Home      /      Co Robimy      /      Przedszkolaki Pomagają

Przedszkolaki Pomagają

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać nasze dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych
i odpowiedzialnych ludzi… By potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym… Jednym ze sposobów takiego wychowania może być włączanie dzieci do akcji charytatywnych.

Nasze Przedszkole propaguje między innymi taki właśnie sposób wychowania.

Pięknym przykładem otwartości na potrzeby innych są najnowsze akcje:

Kwiecień 2016 – organizacja akcji Zaczytani – zbiórka książek dla organizowanych w dziecięcych oddziałach szpitalnych bibliotek

Marzec 2016 – organizacja Kiermaszu ozdób wielkanocnych na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach,

Październik 2015 – zbiórka karmy i akcesoriów dla schroniska w Józefowie,

Oraz akcje, które organizowaliśmy w poprzednich latach:

„Coś słodkiego od Zająca Wielkanocnego.” – zbieranie i przekazanie słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Piekarach Śląskich. Kwiecień 2010.

„Pomagamy pieskom przetrwać zimę.”- zbiórka karmy i wszelkich akcesoriów, niezbędnych do przetrwania zimy przez pieski w Schronisku dla Zwierząt w Józefowie koło Nieporętu. Listopad 2010.

“Niespodzianka od Zająca Wielkanocnego.” – zbiórka artykułów plastycznych i papierniczych dla podopiecznych Domu Dziecka w Piekarach Śląskich. Kwiecień 2012.

“Pełna miska dla schroniska”, zbiórka karmy i akcesoriów dla piesków i kotków ze schroniska w Celestynowie koło Warszawy.

Zbiórka artykułów sportowych do zabaw na świeżym powietrzu z okazji Dnia Dziecka dla młodzieży i dzieci z Domu Dziecka w Piekarach Śląskich – Maj 2014

Zbiórka karmy i akcesoriów dla schroniska w Józefowie koło Nieporętu – październik 2014 roku.

Zbiórka artykułów spożywczych, środków czystości, zabawek  na rzecz Domu Samotnej Matki Stowarzyszenia Wspólnymi Siłami (Warszawa Białołęka) – akcja otwarta, zbiórka potrwa do 10 kwietnia 2015 roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za włączenie się we wszystkie akcje charytatywne organizowane w Naszym Przedszkolu.