Home      /      O Nas      /      Nasze Przedszkole

Nasze Przedszkole

IS_SALA 4Przedszkole „Pinokio” zapewnia wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę. W naszym przedszkolu tworzymy atmosferę ciepła, spokoju i zaufania, dzięki czemu zdobywanie wiedzy jest zabawą i przyjemnością. Dzieci nie są ograniczane nakazami i zakazami. Na początku roku wspólnie z “Ciocią” ustalają zasady panujące w grupie, a następnie konsekwentnie ich przestrzegają. Tak opracowany system wychowawczy spełnia swoją rolę i przynosi oczekiwane efekty, co więcej rozszerza się na współdziałanie z domem rodzinnym, gdyż wzbudza zainteresowanie rodziców.

IS_OGRÓD (2)

Nasze przedszkole oprócz realizacji obowiązkowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz programu wychowanie przedszkolnego w pracy z dziećmi korzysta z nowatorskich metod pedagogicznych jak:
„Dziecięca matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, „Mobilna rekreacja muzyczna”, „Pedagogika zabawy” Klanza, „Metoda dobrego startu” M. Bogdanowicza, wybrane elementy metody “Ruchu Rozwijającego W. Sherborne”.

IS_SALA 2

Nauczyciele w pracy z dziećmi wykorzystują metody zdobyte na kursach doskonalących i w toku samodoskonalenia.
Zapraszamy dzieci w wieku 2,5 – 6 lat.