Home      /      Strefa Rodzica      /      Nasz dzień

Nasz dzień

RAMOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

• 07.00 – 8.30 Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się klockami i innymi zabawkami, śpiewamy, oglądamy książeczki, słuchamy muzyki. Bawimy się indywidualnie lub w zespołach.
  • 08. 30 – Porządkujemy salę po zabawie i udajemy się do łazienki umyć rączki.
  • 09.00 – 09.30 Jemy śniadanie! (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno siedzieć samemu przy stoliku!)
  • 09.30 – 10.00 Uczestniczymy w zabawach: malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, budujemy z klocków.
  • 10.00- 11.00 Uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych przez Wychowawcę, lub w zajęciach dodatkowych.
  • 11.00 – 11.45 Wychodzimy na spacer, lub bawimy się na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym.
  • 11.55 – Odwiedzamy łazienkę, myjemy dokładnie rączki przed obiadem.
  • 12.00 – Spożywamy obiad: pierwsze i drugie danie oraz pijemy pyszny kompocik.
  • 12.30 – 12.45 Odwiedzamy łazienkę, myjemy się po obiadku.
  • 13.00 – 14.45 Odpoczywamy po obiadku przy swobodnej zabawie, malowaniu lub przy słuchaniu muzyki relaksacyjnej. Dzieci potrzebujące dłuższego odpoczynku (Maluszki) mają możliwość snu w cichutkiej, przytulnej sali.
  • 15.00 – Myjemy rączki i jemy pyszny podwieczorek
  • 17.00 – Drugi podwieczorek
  • 15.30 – 18.00 Bawimy się w kącikach zainteresowań, w swobodnej zabawie indywidualnej lub zespołowej, rysujemy, czytamy i słuchamy bajki i wiersze, gramy w gry dydaktyczne
    i planszowe, układamy puzzle, słuchamy muzyki, bawimy się w zabawy ruchowe, śpiewamy,
    z klocków układamy i na naszych, kochanych Rodziców czekamy.

ZAJĘCIA DODATKOWE
DSC_0295

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom proponujemy nieodpłatnie różne zajęcia dodatkowe:
– j. angielski 5 x tyg. (średniaki i starszaki) 2x tyg.(maluchy)
– zajęcia umuzykalniające 2x tyg.
– plastyka 1x tyg.
– religia 1x tyg.

Dodatkowo płatne:IS_DSC_0064

– gimnastyka korekcyjna (2x tyg.)
– nauka tańca (2x tyg.)
– logopedia (1x tyg.)
– sztuki walki (1x w tyg.)
– tenis (1x w tyg.)
– basen, konie

IS_DSC_0212

W czasie roku szkolnego organizujemy naszym przedszkolakom szereg imprez i zabaw okolicznościowych np: wyjazdy do teatru, wycieczki, teatrzyki w przedszkolu, festyny, wizyty ciekawych ludzi itp. Urodziny w naszym przedszkolu to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Jubilat dostaje od przedszkola prezent i tort o wymarzonym kształcie.

W „Pinokio” leżakowanie nie jest obowiązkowe. Dla dzieci, które nie śpią czas po obiedzie, to czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchaniu opowiadań i czytaniu książek.

Posiłki są przygotowywane na miejscu. W przedszkolnym menu używamy wyłącznie zdrowych
i pełnowartościowych produktów. Posiłki nie są limitowane. Dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść, nikt nie zmusza ich do jedzenia !